پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا

پژوهشکده علوم زمین و جغرافیا

خبر خوان اتوماتیک

تمامی مطالب این سایت به صورت خودکار از دیگر سایت های قانونی و رسمی ایران جمع آموری می‌گردد.
مرامنامه


بررسی نگرانی دانش آموزان از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

طبق آخرین تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو، سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ تأثیر ۳۰درصدی دارد با این تفاوت که سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان تأثیر قطعی دارد و تأثیر مثبت لغو شد.

تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور، بازتاب بسیاری را میان داوطلبان کنکور ۹۸ داشت و هم‌اکنون موج اعتراض‌ها پررنگ‌تر از حمایت‌ها شده است،‌ اما داوطلبانی که به این روند معترضند، چه صحبت‌هایی دارند و چرا نگرانند؟

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸، اظهار کرد: تأثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان یک قانون است و تا پیش از این در اعمال آن مشکلاتی وجود داشت از جمله اینکه می‌گفتند آموزش و پرورش نمی‌تواند آزمون‌های استاندارد را برگزار کند.

وی افزود: پیش از این یکی از سوالات مهم از نمایندگان مجلس چرایی عدم حذف کنکور بود و دلیل آن نیز ناتوانی آموزش و پرورش در گسترشامتحانات نهایی بود و هم اکنون که این اتفاق افتاده و قرار است تأثیر سوابق تحصیلی قطعی شود به آن معترض هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طبق قانون باید سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان لحاظ شود اما سازوکار آن باید برای داوطلبان تشریح شود تا دغدغه‌ای نداشته باشند البته دانش‌آموزانی که معدل خوبی دارند نباید نگران اعمال قطعی سوابق تحصیلی باشند و گروهی که معدلشان پایین است نیز می‌توانند در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند.

ساداتی‌نژاد بیان کرد: در جلسات آتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مسئولان سازمان سنجش و آموزش و پرورش دعوت خواهیم کرد و دغدغه دانش‌آموزان را با آنها بررسی خواهیم کرد تا مشخص شود تمهیدات آنها برای این کار و رفع استرس دانش‌آموزان چیست. البته باید توجه داشت که این نهادها به دنبال رفع استرس دانش‌آموزان هستند چون اساسا هدف حذف کنکور کاستن از استرس دانش آموزان است.

منبع : تسنیم

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی کنکور سراسری کلیک کنید


دانلود + ادامه مطلب

ممنوعیت رقابت‌های فردی دانش‌آموزان از مهر۹۷ | تشویق ها باید گروهی شود

وزیر آموزش‌وپرورش در کنگره مجامع اعضا، مربیان و مدرسین سازمان دانش‌آموزی اظهار کرد: خط‌کشی‌های بین تشکل‌های دانش‌آموزی نباید به دانش آموزان منتقل شود.

صبح امروز سیدمحمدبطحایی در کنگره مجامع اعضا،‌ مربیان و مدرسین سازمان دانش‌آموزی در اردوگاه شهید باهنر تهران، اظهار کرد: یکی از مشکلات نظام تعلیم و تربیت ما، برخلاف نیازهای اجتماعی جامعه، به آموزش مهارت‌های اجتماعی در مدارس کمتر پرداخته می‌شود و مهارت‌های فردی جایگزین مهارت‌های اجتماعی شده و این موضوع رو به افزایش است.

وی افزود: آنچه برای آماده‌سازی دانش آموزان برای زندگی آینده به آن احتیاج داریم چنان‌که باید به آن پرداخته نشده و ما شاهد آن هستیم که بچه‌ها از جمع گریزان هستند و دوست دارند بیشتر تنها باشند؛ البته تنها آموزش‌وپرورش مقصر نیست، بلکه سایر عوامل خارج از آموزش‌وپرورش نیز دخیل است.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: بر اساس سندتحول، رویکردی که در قالب یکی از سیاست‌های سند در پیش گرفتیم افزایش سهم آموزش مهارت‌های اجتماعی در مدارس است، هرچند تحقق این موضوع دشوار است.

وی از ممنوعیت رقابت‌های فردی از مهر۹۷ خبر داد و افزود: باید به سمتی برویم که هیچ رقابت فردی برگزار نشود و هیچ‌کس به خاطر موفقیت‌های فردی تشویق نشود؛ بلکه افراد به شکل گروهی مورد تشویق قرار گیرند.

بطحایی خاطرنشان کرد: برنامه‌های خوبی در خصوص نظام تعلیم و تربیت منتشر می‌شود؛ اما اثر آن را عملاً شاهد نیستیم و برای تحقق برنامه‌ها باید موانع را برطرف کرد.

وی با اشاره به ایرادی که مربیان پرورشی به علت نبود وقت کافی در مدارس برای انجام فعالیت‌های تربیتی مطرح می‌کنند، اظهار کرد: همه‌وقت دانش آموزان صرف آموزش کتب درسی می‌شود و جایی برای ارائه آموزه‌های تربیتی وجود ندارد، این‌یک مانع بزرگ است که باید آن را برطرف کنیم یا حداقل آن را کاهش دهیم و فرصت را برای فعالیت‌های اجتماعی در مدرسه فراهم کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید تشکل‌های دانش‌آموزی را بهترین وسیله و ابزار برای آموزش مهارت‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: مدرسه محلی برای تمرین زندگی است و نه‌فقط محلی برای تمرین دروس مختلف؛ بنابراین مهارت‌هایی مانند گذر از حقّ خود برای منافع دیگران، کنترل خشم، مدیریت عاطفه و … را باید در مدرسه به دانش آموزان آموزش دهیم و چگونگی مراقبت کردن دانش آموزان از خود را به آن‌ها بیاموزیم.

وی ادامه داد: خواستیم این مسیر را اصلاح کنیم، کاهش آزمون‌ها را در دستور کار قراردادیم اما با مقاومت‌هایی مواجه شدیم.

بطحایی گفت: مدرسه محل زندگی دوم دانش آموزان است باید چنان محیطی شاد و جذابی باشد که بچه‌ها با اکراه مدرسه را ترک کنند.

وی بیان کرد: بر اساس پژوهش‌ها در حوزه پرورشی، افسردگی، اضطراب و خشم سه عامل مهم ناهنجاری‌های اجتماعی است که متأسفانه رو به افزایش است و در مناطق مختلف نیز متفاوت است.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: دانش‌آموزانی که قرار است آینده کشور را به آن‌ها بسپاریم باید امروز در مدرسه چگونگی اداره زندگی و جامعه خود را در مدرسه بیاموزند و تحمل دیگری را در خود نهادینه کنند.

وی گفت: لازمه حل مشکلات هم‌افزایی است و این مهم باید در مدرسه تمرین شود، لذا تشکل‌های دانش‌آموزی  بستر مناسبی برای تقویت هم افزایی و هم‌دلی و تمرین این تفاهم در دانش آموزان است و  تشکل‌های دانش‌آموزی نباید هم‌رنگ رویکرد غالب آموزش‌وپرورش شوند و آن‌ها هم به سمت فعالیت‌های فردی بروند.

بطحایی اظهار کرد: اگر تشکل‌ها به سمت انجام فعالیت‌های فردی بروند برخلاف اهداف اصلی خود حرکت کرده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی گفت: بسیاری از افراد برگزیده علمی در زندگی شخصی و اجتماعی خود دچار مشکل رفتاری هستند و مهارت حل‌وفصل مسائل زندگی خود را ندارد؛ ‌بنابراین نباید به چنین افرادی در مدرسه جایزه داد، بلکه باید همه فعالیت‌ها و رقابت‌ها جمعی باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش اذعان کرد: در سازمان دانش‌آموزی هیچ فردی نباید به خاطر فعالیت فردی تشویق شود؛ بلکه تنها به خاطر فعالیت و رقابت‌های گروهی باید مورد تشویق قرار گیرد.

وی در پایان‌بر ضرورت مدیریت و اداره  فعالیت‌های تشکل‌ها توسط خود دانش آموزان تأکید کرد.

منبع : ایسنا

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی مدارس و آموزش و پرورش کلیک کنید


دانلود + ادامه مطلب

سال آینده ۲ کنکور در کشور برگزار می‌شود

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: سال آینده دو کنکور در کشور برگزار می‌شود که یکی از آنها برای فارغ التحصیلان نظام جدید و کنکور دیگر برای پشت نوبتی‌های سال‌های گذشته خواهد بود.

علی زرافشان در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه استان‌های کشور در خانه معلم اردبیل اظهار کرد: باید از هم اکنون خانواده‌ها را نسبت به این امر توجیه کنیم تا دانش‌آموزان خود را آماده رقابت کنکور کنند که قطعا راهکار برگزاری این دو کنکور اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه سهم سابقه تحصیلی در کنکور سال آینده ۳۰ درصد خواهد بود، خاطرنشان کرد: امتحانات نهایی در سال تحصیلی آینده برای پایه دوازدهم برگزار خواهد شد و این ۳۰ درصد از همین پایه اعمال می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال تحصیلی آینده دانش‌آموزان در کنار حضور در امتحانات نهایی پایه دوازدهم خود را برای کنکور نیز آماده می‌کنند، گفت: برای نظام قدیمی نیز ۲۵ درصد نمره از امتحانات نهایی و ۵ درصد از پیش دانشگاهی در کنکور لحاظ خواهد شد.

زرافشان افزود: برای ترمیم نمرات ما نسبت به برگزاری آزمون مجدد و حضور دانش‌آموزان اقدام خواهیم کرد تا به نوعی این نمرات ترمیم شود. در شاخه فنی و حرفه‌ای نیز پیشنهاد کردیم امتحانات به گونه‌ای طراحی شود که زمینه ادامه تحصیل دانش‌آموزان این شاخه به صورت کاردانی پیوسته فراهم شده و آنها دیگر در امتحان نهایی و کنکور حضور نداشته باشند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی جدید اشاره و تصریح کرد: ما کار استقرار این پایه را با تامین فضای مورد نیاز و نیروی انسانی در استان‌ها دنبال می‌کنیم و بر این باوریم با ساماندهی نیروی انسانی و فضای آموزشی می‌توانیم به شکل کامل به استقرار نظام جدید آموزشی کمک کنیم.

منبع : ایسنا

جهت آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی کنکور سراسری کلیک کنید


دانلود + ادامه مطلب

انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۷

عواملی که در انتخاب رشته مؤثرند به دو دسته عوامل بیرونی و عوامل درونی تقسیم می‌شوند. عوامل بیرونی شامل محیط آموزشی٬خانواده٬ همسالان و افراد تاثیر گذار٬ رسانه‌ها و زمینه‌های اقتصادی اجتماعی فرهنگی و بازار کار و عوامل درونی شامل هوش و استعداد٬ علاقه و رغبت٬ ارزش‌ها و نگرش‌های فردی٬ مهارت‌ها٬ ویژگی‌های شخصیتی فرد و انگیزه می‌شود.

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

 داوطلب کنکور در ابتدا باید توجه کند که از بین سهمیه‌های مناطق٬ خانواده شهدا٬ شاهد٬ رزمندگان و  ایثارگران پنج درصد -که امسال برای اولین بار اعمال می‌شود- کدام سهمیه شامل او می‌شود.

این مشاور با بیان اینکه داوطلب پس از مشخص کردن سهمیه باید دسته‌بندی رشته‌ها را یاد بگیرد ادامه داد: برخی رشته‌ها استانی هستند که در اکثر استان‌ها گسترش دارند یا استان‌ها از نظر کاربردی به متخصصان بومی آن رشته نیاز دارند و ۸۰ درصد ظرفیت این رشته‌ها به همان استان تعلق می‌گیرد. رشته‌های ناحیه‌ای در چند استان مجاور هم تعریف می‌شوند که برای مثال؛ استان خوزستان٬ در ناحیه هفت کشور با استان‌های ایلام و لرستان قرار دارد.

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

رشته‌های قطبی نیز در چند ناحیه مجاور هم که به عنوان یک قطب شناخته می‌شوند٬  تعریف شده‌اند که برای مثال ؛ خوزستان در قطب چهار کشور به همراه استان‌های ایلام٬ لرستان٬ یزد٬ چهارمحال و بختیاری و اصفهان قرار دارد. رشته‌های تحصیلی که انتخاب آن‌ها به صورت کشوری است نیز تنها در تعداد محدودی از دانشگاه‌ها در کشور وجود دارند.

پذیرش در دانشگاه‌ها به دو صورت متمرکز و نیمه مترکز انجام می‌شود که در نوع اول ملاک پذیرش نمرات آزمون بوده و یک مرحله‌ای است اما نوع دوم دو مرحله‌ای بوده و ملاک علاوه بر نمرات آزمون٬‌ شامل مصاحبه٬ معاینه٬ آزمون عملی یا علمی است.

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران کارگروه علمی آموزشی پژوهشکده علوم جغرافیا کلیک کنید

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

دوره‌های آموزشی به چند نوع روزانه٬ شبانه٬ نیمه‌حضوری٬ مجازی٬ غیرانتفاعی٬ پیام‌نور٬ پردیس و ظرفیت مازاد تقسیم می‌شوند دوره روزانه بدون شهریه است و اگر داوطلب نخواهد در آن تحصیل کند از کنکور سال بعد محروم خواهد شد و برای شرکت در کنکور باید حتما از آن انصراف دهد. دوره شبانه نیز به همراه شهریه است اما محرومیت و نیاز به انصراف شامل آن نمی‌شود٬ دیگر دوره‌ها نیز به همراه شهریه هستند.

 این افراد بر اساس چهار الگوی اولویت دادن به رشته٬ اولویت دادن به محل تحصیل٬ اولویت دادن به رشته محل و اولویت بر اساس شانس قبولی انتخاب رشته می‌کنند. در نوع اول داوطلب باید چند رشته مورد علاقه خود را اولویت‌بندی کند و به شانس قبولی توجه نکند و لیست رشته‌های خود را تهیه کند.

لیست رشته‌ها شامل رشته‌های ایده‌آل یعنی سقف انتخاب‌ها و حداقل‌ها یعنی کف انتخاب‌ها می‌شود. کف قابل قبول رشته‌هایی است که داوطلب با توجه به رتبه خود می‌تواند در آن‌ها قبول شود و مخصوص کسانی است که قبولی در دانشگاه‌ را به نرفتن و پشت کنکور ماندن ترجیح می‌دهند.

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران کارگروه علمی آموزشی پژوهشکده علوم جغرافیا کلیک کنید

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

گام دوم انتخاب دوره‌ تحصیلی است که داوطلب بر اساس کارنامه نگاه می‌کند که برای کدام دوره مجاز شده است. گام سوم نیز انتخاب و اولویت بندی محل تحصیل یعنی شهر و دانشگاه است که داوطلب پس از انتخاب رشته‌ها و دوره‌ها٬ نام شهرها را روبروی آن‌ها می‌نویسد.

در گام چهارم بر اساس شانس قبولی این انتخاب‌ها را اولویت بندی می‌کند؛ داوطلب می‌تواند برای اطلاع از شانس قبولی خود در هر کدام از گزینه‌ها به کارنامه‌های قبولی‌های سال‌های گذشته نگاه کند و با توجه به زیرگروه‌ها تشخیص دهد که آیا رتبه کسب شده خود به زیرگروه آن فرد نزدیک است یا خیر.

گام آخر نیز چینش نهایی رشته‌-محل‌هاست که انتخاب‌ها را چینش می‌کند؛ صرف‌نظر از شانس قبولی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد که نزدیک به ۳۰ رشته از ۱۵۰ رشته می‌شود را به رشته‌های ایده‌ال اختصاص می‌دهد. همچنین ۵۰ تا ۶۰ درصد از انتخاب‌ها را گزینه‌های واقع بینانه می‌زند که گزینه‌هایی هستند که نزدیک به رتبه باشند. این داوطلب اگر قصد داشته باشد که حتما وارد دانشگاه شود٬ بین ۱۵ تا ۳۰ درصد رشته-محل‌هایی را انتخاب می‌کند که پایین‌تر از رتبه او باشد که به آن‌ها کف قابل قبول می‌گویند.

برای مشاوره با مجرب ترین مشاوران کارگروه علمی آموزشی پژوهشکده علوم جغرافیا کلیک کنید

انتخاب رشته کنکور سراسری 97

داوطلبان باید به کسانی رجوع کنند که در انتخاب رشته صاحب تجربه باشند؛ انتخاب رشته کاری تخصصی است و گاه دیده می‌شد کسانی که خود را در سطح شهر به عنوان مشاور تحصیلی جا زده‌اند این کار را اشتباه انجام می‌دهند. مراکز مورد تایید وزارت آموزش و پرورش مراکزی هستند که از مشاورانی استفاده می‌کنند که کار مشاوره را به صورت علمی آموخته‌اند چرا که در انتخاب رشته باید بر تمام جزییات آگاهی داشت زیرا یک اشتباه کوچک می‌تواند سرنوشت یک فرد را تغییر دهد.

افراد اگر به مشاوران مورد اعتمادی که آموزش و پرورش یا سازمان سنجش تعیین کرده‌اند مراجعه کنند، می‌توانند انتخاب موفق‌تری داشته باشند بنابراین بهتر است داوطلبان به پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش مراجعه کند چراکه در این پایگاه‌ها مشاورانی هستند که انتخاب رشته را در سالیان متمادی انجام داده‌ و دوره‌های لازم را دیده‌اند و تجربه بیشتری دارند.

پژوهشکده علوم جغرافیا آرزومند موفقیت شما فرزندان ایران زمین است.


دانلود + ادامه مطلب

برنامه های کامپیوتر • هتل فریزر پلیس استانبول + تصاویر

عضويت / ورود

: هتل پنج ستاره فریزر پلیس آنتیل، در یکی از محبوب ترین منطقه های شهر، شیشلی قرار داشته و به خاطر دسترسی بسیار خوبی که به مراکز خرید و جاذبه های شهر داشته، انتخاب معروفی برای توریست ها و گردشگران

عضويت / ورود

است. تمام امکانات و خدمات در این هتل پنج ستاره به بهترین شکل ممکن ارائه شده اند تا اقامتی راحت و به یاد ماندنی را از هتل فریزر پلیس در ذهن خود به خاطر بسپارید. بهترین خدمات ممکن در این هتل برای میهمانان ارائه شده اند که شامل فروشگاه هدایا و سوغاتی، نگهداری از کودکان، خشکشویی و اتوشویی، اینترنت بی سیم رایگان، صندوق امانات، صرافی، پارکینگ اختصاصی، ترانسفر فرودگاهی و درون شهری، سالن کنفرانس و جلسات، سالن آرایش و … می باشند.

اتاق های هتل فریزر پلیس استانبول
هتل فریزر پلیس استانبول به طور کلی دارای ۱۱۶ اتاق و سوئیت بوده که به چند دسته زیر تقسیم می شوند :

 • اتاق های استاندارد
 • اتاق های خانوادگی
 • اتاق های مخصوص افراد معلول
 • سوئیت ها

فضای نشیمن تمام اتاق ها و سوئیت های این هتل پنج ستاره بزرگ بوده و دارای مبلمان مدرن و کفپوشی از جنس چوب بلوط هستند. پنجره های قدی و بزرگ اتاق ها باعث شده تا نور خوبی از بیرون به داخل اتاق راه یابد. از امکانات یکسانی در تمام اتاق ها و سوئیت های هتل فریزر پلیس استانبول ارائه شده اند میتوان به اینترنت بی سیم رایگان، سیستم گرمایشی و سرمایشی، مینی بار، تلویزیون ماهواره ای، تلفن، سرویس دهی شبانه روزی، حمام اختصاصی به همراه لوازم بهداشتی و آرایشی رایگان، سیستم تهویه هوا، نظافت روزانه، چای ساز و قهوه ساز، گاوصندوق و … اشاره کرد.

رستوران ها و امکانات رفاهی هتل فریزر پلیس استانبول
آنتره رستوران هتل فریزر پلیس استانبول بوده که انواع و اقسام غذاهای بین المللی، دریایی، ترکی و … را در وعده های صبحانه، ناهار و شام همراه با نوشیدنی های مختلف گرم و سرد برای میهمانان و توریست های

عضويت / ورود

به صورت بوفه ای سرو می کند. از جمله امکانات رفاهی و سرگرم کننده این هتل برای میهمانان استخر سرپوشیده، زمین اسکی مصنوعی، زمین تنیس، وان آب داغ، آبگرم، سونا و جکوزی، سالن بدنسازی و … هستند.

دسترسی های نزدیک به هتل فریزر پلیس استانبول
از این هتل پنج ستاره تا ایستگاه متروی عثمان بی در فاصله یک کیلومتری، میدان تقسیم پنج دقیقه و مرکز شهر سه کیلومتر راه است. از مراکز خرید نزدیک به هتل میتوان به مرکز خرید جواهر با دو کیلومتر فاصله اشاره کرد. جاذبه های گردشگری نزدیک به هتل کاخ توپکاپی، مسجد ایاصوفیه، مسجد آبی، موزه نظامی، موزه ارتش و سالن کنسرت کمال رشیدی ری هستند. از هتل فریزر پلیس استانبول تا فرودگاه بین المللی آتاتورک سی دقیقه فاصله است.

آمار و اطلاعات: ارسال شده در توسط amirali96 — چهارشنبه تير ماه ۲۷, ۱۳۹۷ ۱۱:۳۷ pmدانلود + ادامه مطلب

فرهنگ و هنر • کیفیت و ارزانی را با هم داشته باشید!


                                                            

بدون شک بیشتر کسانی*که به دنبال خرید فرش ماشینی هستند دوست دارند تمام ویژگی*ها را با یک قیمت مناسب در خرید خود تجربه کنند، اما چگونه ممکن است؟ امروزه برای خرید برتر باید هزینه*های زیادی را متقبل شد که این موضوع در شرایط اقتصادی این روزها کمی دشوار است و مجبوریم از یک سری موارد مد نظر فاکتور بگیریم تا هزینه*ها را کاهش دهیم.

در این راستا سری می*زنیم به کاشان، زادگاه فرش ماشینی در کشورمان.

با وجود تولید کنندگان و کارخانه*های زیادی که در کاشان و در زمینه فرش در حال فعالیت هستند نمی*توان گفت که صد در صد تمام فر*ش های کاشان با بهترین کیفیت روانه بازار می*شوند.

از میان هزاران کارخانه تولید کننده فرش ۱۲۰۰ شانه می*توان به فرش ۱۲۰۰ شانه کاشان، فرش ۱۲۰۰ شانه نگین مشهد، فرش ۱۲۰۰ شانه قیطران، فرش قیطران کاشان، فرش ترک و … اشاره کرد.
بهترین خرید فرش را انجام دهید

فرش ماشینی درابتدا خیلی به چشم نمی*آمد و مورد توجه نبود اما رفته رفته در میان مردم جایگاه خود را پیدا کرد. زیرا تلفیقی از هنر و زیبایی را در یک تولید به شیوه نوین و صنعتی می*توان مشاهده کرد..

در بافت فرش ماشینی کاشان، الیاف آکریلیک هیت ست (الیاف با حداقل پرز و حداکثر دوام) به کار می*رود که به سبب مقاومت در برابر عواملی چون حرارت و یا تابش نور آفتاب به صورت مستقیم موجب افزایش عمر فرش خواهد بود و این موضوعی است که بسیاری از مشتریان را برای خرید فرش کاشان ترغیب می*کند، علاوه بر این، به کار بردن اکریلیک هیت ست در بافت، فرش را در دسته فرش*های درجه یک قرار می*دهد..

برای داشتن فرشی با لطافت و نرمی زیاد، در میان انواع فرش ۱۲۰۰ شانه مانند فرش ۱۲۰۰ شانه پاتریس، فرش ۱۲۰۰ شانه مشهد اردهال و فرش ۱۲۰۰ شانه زمرد مشهد به جستجو باشید.
فرش محکم و سفت می خواهید؟

اگر به دنبال فرش*هایی با ماهیت سنگین وزن بودن هستید تا بر روی سرامیک*های شما لیز نخورد صبر کنید! دیگر نیازی به خرید فرش سنگین ندارید زیرا امروزه در حاشیه فرش*ها و در بخش زیرین آنها، تکه*هایی از چرم دوخته می*شود تا بر روی سطح مورد نظر فیکس شوند و سر نخورند.

اما در صورتی*که دوست دارید فرش محکمی را خریداری کنید به سراغ فرش*های با تراکم بالا بروید که در این میان اگر بخواهید مواردی را هم که تا اینجای مقاله برای شما ذکر کردیم در نظر بگیرید پیشنهاد ما فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ است.
طرح خاص فرش مد نظر شماست؟

دانستید که ویژگی*های زیادی در دل فرش ماشینی کاشان نهفته است، از دیگر خصوصیات این فرش می توان به تنوع بالای طرح و رنگ آن اشاره نمود.

طرح خاص صرفا مختص فرش دستباف و پر هزینه نیست بلکه می*توان در میان فرش*های ماشینی هم به این ویژگی دست یافت.

فرش ۱۲۰۰ شانه گل برجسته یکی از گزینه*ها برای رفع نیاز شما در پیدا کردن فرش خاص و زیبا است که امروزه جزو آن از دسته از فرش*های پر فروش و فرش لوکس ماشینی قرار دارد و می*توان با خرید آن، یک تابلو فرش زیبا را بر روی زمین به چشم دید اما در نظر داشته باشید که این مدل فرش از سایر فرش*ها نازک*تر است و طرح*های بسیار شلوغ و پر نقش و نگار و یا فانتزی مناسب بافت با طرح برجسته نیستند.

شاید در این میان برای بعضی از شما این سوال در ذهنتان شکل بگیرد که چگونه یک فرش را به صورت برجسته می*بافند؟ جواب این سوال جالب است.

کلیه دستگاه*های تولید و بافندگی فرش ماشینی، تمام سطح فرش را به صورت کاملا صاف و یکدست تولید می*کنند. اما در این نوع فرش*ها دو مدل نخ به کار رفته است. اکرولیک و نخ با جنس دیگری که نسبت به دما و حرارت واکنش نشان داده و منقبض یا جمع می*گردد. در مرحله بعدی و تکمیل روند بافت، در هنگام آهار کاری، فرش نمناک می*شود و زمانی*که وارد دستگاه*های خشک کننده می*شوند، در هنگام حرارت، نخ اکرولیک سالم می*ماند زیرا مقاومت بالا و زیادی دارد، اما نخ نوع دومی که در بافت استفاده شد، زیر حرارت دوام پایینی دارد و جمع می شود، در نهایت کار همین موضوع موجب خروجی فرش گل برجسته خواهد بود.

در فرش ماشینی کاشان به دنبال *هایی چون کرم، آبی و سرمه ای، گردویی، بادامی و …فر و طرح هایی شبیه به فرش دستباف باشید.
فرش شگی کاشان را می شناسید؟

در میان انواع فرش ماشینی، نوعی به نام شگی نیز وجود دارد که متشکل از پرزهایی بلند و خاص، سایزی در حدود سه برابر پرزها در فرش معمولی است که از نخ*های تکه تکه با نام پایل بافته می*شود و این موضوع به فرش و راه رفتن بر روی آن راحتی خاصی القا می*کند اما فراموش نشود که این پرزهای بلند، محلی مناسب برای تجمع خرده*هایی از مواد غذایی و … است، اما مزیت دیگر آن سبک وزنی فرش است.

تنوع در طرح و رنگ*های این مدل خاص از فرش ماشینی موجب شده است که ظاهر این فرش، مناسب برای ترکیب با دکوراسیون تمامی فضاهای خانه باشد.

در ترکیب الیاف فرش شگی، پشم و اکرولیک از عناصر اصلی می*باشند بشتر فرش*های شگی برای کاربرد در خانه و یا محل کار از جنس پلی استر خریداری می*شوند.

اما عمر این فرش*ها آنچنان طولانی نبوده و به صورت مقطعی می*توان از آن استفاده نمود. اما بد نیست برای مشاهده طرح*های مختلف این فرش و لیست قیمت فروشندگان مختلف، سری به فروشگاه*های اینترنتی فرش بزنید.
با فرش طرح افشان آشنا شوید

اکثر طرح و نقشه*های فرش ایرانی دارای ترنج است، یعنی یک بیضی یا یک طرح مرکزی وجود دارد که باقی طرح فرش نسبت به آن محوریت می*گیرد اما در فرش ۱۲۰۰ شانه طرح افشان، ترنج یا همان طرح مرکزی وجود نخواهد داشت و تمام فرش شامل حاشیه و طرح و نقش به صورت حاشیه*وار است و در اصل الهام گرفته از شاخه و برگ*های گیاهان است.

اگر فرش با زمینه روشن انتخاب کنید قطعا به فضای شما حس آرامش می*بخشد و همچنین مساحت متزل شما را بیشتر نشان می*دهد اما این را هم در نظر بگیرید که مدام لازم است فرش را به سبب رنگ روشنش مورد شستشو قرار دهید و اینگونه عمر کارکرد فرش کمتر می*شود.       

                         
                                             

آمار و اطلاعات: ارسال شده در توسط reyhanejvd — دوشنبه تير ماه ۲۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ amدانلود + ادامه مطلب

متفرقه • هتل فور سیزنز بسفروس استانبول + تصاویر

عضويت / ورود

: هتل پنج ستاره فور سیزنز یک هتل معمولی در استانبول نیست، این ساختمان درواقع یک قصر عثمانی از زمان قرن نوزدهم بوده و همچنان معماری تاریخی و جزئیات سلطنتی خود را حتی بعد از یک بار بازسازی که به هتل تبدیل شد، حفظ کرده است. با اقامت خود در این هتل حال و هوای زمان عثمانی ها را به خود خواهید گرفت. همه چیز در این هتل لوکس و عالی بوده و کارکنان رفتاری حرفه ای با میهمانان خود دارند. پرسنل مسلط به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ترکی و … بوده و برای میهمانان و توریست های

عضويت / ورود

خدماتی نظیر روزنامه رایگان در لابی، شش سالن کنفرانس و جلسه، خدمات خشکشویی و اتوشویی، سرویس دهی و پذیرش شبانه روزی، ترانسفر فرودگاهی و درون شهری، نگهداری از کودکان، فروشگاه هدایا و سوغاتی، صندوق امانات، خدمات تبدیل ارز، سلمانی، سالن آرایشی، اینترنت بی سیم رایگان، پارکینگ اختصاصی، کرایه  اتومبیل و … فراهم می کنند.  

اتاق های هتل فور سیزنز بسفروس استانبول
هتل فور سیزنز بسفروس استانبول به طور کلی دارای ۱۹۵ اتاق و سوئیت بوده که به دو دسته زیر تقسیم می شوند :

 • ۱۷۰ اتاق استاندارد
 • پنج اتاق مخصوص افراد معلول
 • ۲۰ سوئیت

امکانات و خدمات هتل فور سیزنز بسفروس استانبول برای میهمانان و توریست های

عضويت / ورود

داخل اتاق ها و سوئیت ها شامل حمام اختصاصی، اینترنت بی سیم رایگان، مینی بار، تلویزیون ماهواره ای، میز مطالعه، بطری آب معدنی رایگان، سیستم گرمایشی و سرمایشی، تختخواب های تاشو، گهواره رایگان، گاوصندوق، لوازم بهداشتی و آرایشی رایگان، نظافت روزانه، تلفن، سیستم تهویه هوا، سرویس دهی شبانه روزی و .. می باشند.

رستوران ها و امکانات رفاهی هتل فور سیزنز بسفروس استانبول
در این هتل پنج ستاره شش رستوران قرار داشته که برای میهمانان و توریست های

عضويت / ورود

انواع غذاهای بین المللی، محلی، ایتالیایی، مدیترانه ای و … را همراه با نوشیدنی های مختلف گرم و سرد در فضای بسته یا باز سرو می کنند. صبحانه ها نیز به صورت بوفه ای و سلف سرویس ارائه می شوند. این هتل یک استخر روباز و یک استخر آبگرم روباز دارد. فضای سرسبز و بسیار زیبایی هم همراه با چشم انداز از بسفروس روبروی شماست. از امکانات رفاهی و سرگرم کننده این هتل برای میهمانان شامل سونا و جکوزی، ماساژ و اسپا، سالن بدنسازی، حمام ترکی و … می باشند.

دسترسی های نزدیک به هتل فور سیزنز بسفروس استانبول
از این هتل پنج ستاره تا منطقه بشیکتاش چهار دقیقه و تا میدان تقسیم بیست دقیقه فاصله است. همچنین فرودگاه سبیها در فاصله ۳۹ کیلومتری و فرودگاه بین المللی آتاتورک در فاصله ۲۵ کیلومتری از هتل فور سیزنز بسفروس استانبول قرار دارند.

آمار و اطلاعات: ارسال شده در توسط amirali96 — دوشنبه تير ماه ۲۵, ۱۳۹۷ ۱۰:۳۰ pmدانلود + ادامه مطلب

متفرقه • هتل آوانتگارد آنتالیا + تصاویر

عضويت / ورود

عضويت / ورود

: هتل پنج ستاره آوانتگارد ۱۴۰ هزار مترمربع مساحت داشته که هفتصد متر از خود را ساحل اختصاص داده است. این هتل برای میهمانانی که همراه خود حیوان خانگی نیز دارند، امکان اقامت داده و حیواناتی که تا پنج کیلوگرم وزن دارند میتوانند در هتل به راحتی اقامت داشته باشند. توریست ها و گردشگران

عضويت / ورود

با اقامت خود در این هتل لوکس و مجلل از امکانات و خدماتی نظیر اتاق های کنفرانس و جلسات، اینترنت بی سیم رایگان، خشکشویی و اتوشویی، نگهداری از کودکان، سرویس دهی و پذیرش شبانه روزی، صندوق امانات، صرافی، فروشگاه هدایا و سوغاتی، ترانسفر فرودگاهی و درون شهری، پارکینگ اختصاصی، کرایه اتومبیل، روزنامه رایگان در لابی و … برخوردار خواهند بود.

اتاق های هتل آوانتگارد آنتالیا
هتل آوانتگارد آنتالیا به طور کلی دارای ۴۰۶ اتاق، سوئیت و ویلا بوده که به چند دسته زیر تقسیم می شوند :

 • اتاق های استاندارد
 • اتاق های خانوادگی
 • سوئیت های خانوادگی
 • سوئیت های ممتاز
 • سوئیت های اجرایی
 • سوئیت های کینگ
 • پنت هاوس معمولی
 • پنت هاوس ممتاز

تمام اتاق ها، سوئیت ها و ویلاهای این هتل پنج ستاره به سمت دریا چشم انداز فوق العاده ای دارند. برای هر کدام از اتاق ها و ویلاها امکانات و خدمات خاصی در نظر گرفته شده که در کنار آنها امکانات یکسانی مثل سیستم تهویه هوا، مینی بار، سرویس دهی شبانه روزی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، نظافت روزانه، حمام اختصاصی به همراه لوازم بهداشتی و آرایشی رایگان، تلفن، تلویزیون ماهواره ای، اینترنت بی سیم رایگان، گاوصندوق، چای ساز و قهوه ساز و … وجود دارند.

امکانات رفاهی و رستوران های هتل آوانتگارد آنتالیا
هفت رستوران در این هتل قرار داشته که بسیار شیک و مجلل طراحی و دکور شده اند. رستوران اصلی این هتل به اسم وراندا انواع و اقسام غذاهای بین المللی، ترکی و … را آماده می کند. دیگر رستوران های این هتل انواع غذاهای لبنانی، ژاپنی، ایتالیایی، دریایی و … را همراه با نوشیدنی های مختلف سرو می کنند. امکانات رفاهی و سرگرم کننده بسیاری برای سرگرمی و تفریح میهمانان و توریست های

عضويت / ورود

ارائه شده اند که شامل سینمای خانوادگی و کودک، باشگاه ها کودکان و نوجوانان، سونا و جکوزی، استخر آب سرد، استخرهای روباز و سرپوشیده، ماساژ و اسپا، برنامه های شبانه، پارک آبی، باغ پرندگان، سالن بدنسازی، بولینگ و بیلیارد می باشند.

دسترسی های نزدیک به هتل آوانتگارد آنتالیا
هتل آوانتگارد از ساحل گوینوک نه کیلومتر و ۳۵ کیلومتر با آنتالیا قاصله دارد. همینطور فرودگاه بین المللی نیز در فاصله ۴۵ کیلومتری با هتل می باشد.

آمار و اطلاعات: ارسال شده در توسط amirali96 — سه شنبه تير ماه ۲۶, ۱۳۹۷ ۸:۰۳ pmدانلود + ادامه مطلب

متفرقه • مرکز خرید هیستوریا سفیر ‏استانبول + تصاویر

عضويت / ورود

: محله فاتح تنها یک مرکز خرید در خود داشته که آن هم هیستوریا سفیر است. این مرکز خرید بزرگ چهار طبقه، از مراکز خرید اقتصادی شهر بوده و شهرت بسیاری بین توریست های ایرانی

عضويت / ورود

دارد. اگر به معماری این مرکز خید دقت کرده باشید، طرح های سنتی قدیمی و الگو گرفته از زمان عثمانی را خواهید دید. به خاطر شیشه ای بودن سقف مرکز خرید، نور در تمام طول روز در مجتمع وجود دارد. میتوان گفت یکی دیگر از دلایلی که توریست ها و گردشگران تور استانبول علاقه مند به این مرکز خرید هستند، به خاطر ویژگی کانتر TAX FREE است. توریست ها و گردشگران میتوانند بعد از خرید خود در صف کانتر ایستاده و از مالیات پرداخت شده بابت جنس را پس بگیرند.


فروشگاه های مرکز خرید هیستوریا سفیر ‏استانبول

برندهای مختلف بسیاری در این مرکز خرید فعالیت می کنند، از برندهای داخلی گرفته تا برندهای بین المللی معروف در سطح جهانی. اجناس و محصولات این مرکز خرید بسیار عالی بوده و علاوه بر اینها قیمت بسیار مناسبی داشته که باعث جذب بسیاری از توریست ها و گردشگران می شود. برندهای بسیاری در این مرکز خرید فعالیت می کنند مثل برشکا، زارا، نایک، آدیداس، آکر، ال سی وایکیکی، پولو، کوتون، کالینز، لویس و … .

امکانات و خدمات رفاهی مرکز خرید هیستوریا سفیر ‏استانبول

در مرکز خرید هیستوریا سفیر ‏استانبول تفریحاتی نظیر شهربازی، سالن بولینگ و هشت سالن سینما بوجود آمده است. همینطور بهترین رستوران های بین المللی مثل کی اف سی، پیتزا هات، مک دونالد، کینگ برگر، برکت دونر، استارباکس و … در طبقه سوم و همکف مرکز خرید هیستوریا سفیر قرار دارند.

ساعات کاری و دسترسی های نزدیک به مرکز خرید هیستوریا سفیر ‏استانبول

مرکز خرید هیستوریا سفیر ‏هر روز هفته از ساعت ده صبح و ده شب برای بازدید توریست ها باز است. برای رسیدن به این مرکز خرید میتوان از سمت میدان تقسیم سوار خط ام دو شده و به سمت ینی کاپی حرکت کرده و بعد از آن سوار ام یک شوید. سپس در ایستگاه آکسارای پیاده شده و به سمت بلوار وطن حرکت کنید. توریست ها و گردشگران

عضويت / ورود

برای دسترسی راحت تر به مرکز خرید هیستوریا سفیر، هتل خود را در منطقه آکسارای و یا فندق زاده انتخاب کنند.

آمار و اطلاعات: ارسال شده در توسط amirali96 — سه شنبه تير ماه ۲۶, ۱۳۹۷ ۹:۱۳ pmدانلود + ادامه مطلب

استاندارد های حسابداری – سایت پژوهشکده علوم جغرافیا

سايت خبرگذاری پژوهشکده علوم جغرافیا به نقل از دانشنامه ی ازاد:

استاندارد حسابداری بر مبنای مفاهیم نظری گزارشگری مالی تدوین گردیده است. مفاهیم نظری مزبور توسط کمیته تدوین استانداردهای حسابدارهدف این استاندارد تجویز رویه‌هایی است که واحد تجاری با بکارگیری آن‌ها اطمینان می‌یابد داراييها بیش از مبلغ بازیافتنی منعکس نمی‌شود. یک دارایی، در صورتی کاهش ارزش دارد که مبلغ بازیافتنی ناشی از فروش یا استفاده از دارایی، از مبلغ دفتری آن کمتر باشد. طبق این استاندارد، واحد تجاری باید زیان کاهش ارزش را شناسایی کند. این استاندارد همچنین الزامات برگشت زیان کاهش ارزش و افشا را تعیین می‌کند. با هدف تدوین استانداردهای حسابداری هماهنگ تهیه و به پیوست این مجموعه ارائه شده‌است.

دامنه کاربرد استانداردهای حسابداری، صورتهای مالی با مقاصد عمومی (که از این به بعد صورتهای مالی نامیده می‌شود) است که به منظور ارائه اطلاعات مفید در مورد وضعیت مالی، عملکرد مالی و انعطاف ‌پذیری مالی واحد تجاری جهت تصمیم‌گیری استفاده ‌کنندگان تهیه می‌شود.

استانداردهای حسابداری در مورد صورتهای مالی کلیه واحدهای تجاری (انتفاعی) اعم از این که در بخش خصوصی یا عمومی فعالیت کند، کاربرد دارد. اگرچه این استانداردها معطوف به واحدهایی است که با هدف کسب سود فعالیت می‌کنند اما عمدتاً در مورد واحدهای غیرانتفاعی  نیز با اعمال تعدیلات لازم کاربرد دارد.

واحدهای تجاری خارج از کشور که مالکیت آن‌ها متعلق به واحدهای تجاری ایرانی است در صورتی‌که در تهیه و ارائه صورتهای مالی خود تابع مقررات و استانداردهای حسابداری محلی باشند، ملزم به رعایت الزامات استانداردهای حسابداری ایران نیستند. با این حال در مواردی که واحد تجاری، واحد فرعی یک واحد سرمایه‌گذار ایرانی باشد، تهیه صورتهای مالی واحد فرعی براساس استانداردهای حسابداری ایران نیز جهت استفاده در تهیه صورتهای مالی تلفیقی ضروری است.

هدف این استاندارد تجویز مبنایی برای ارائه صورتهای مالی با مقاصد عمومی یک واحد تجاری به منظور حصول اطمینان از قابلیت مقایسه با صورتهای مالی دوره‌های قبل آن واحد و با صورتهای مالی سایر واحدهای تجاری می‌باشد. برای دستیابی به این هدف، در این استاندارد ملاحظات کلی درخصوص نحوه ارائه صورتهای مالی، رهنمودهایی درباره ساختار آن‌ها و حداقل الزامات درخصوص محتوای صورتهای مالی ارائه شده‌است. چگونگی شناخت، اندازه‌ گیری و افشای معاملات و سایر رویدادهای خاص در سایر استانداردهای حسابداری ارائه می‌شود.

صورت جریان وجوه نقد اطلاعاتی را درباره جریانهای وجه نقد واحد تجاری طی دوره مالی مورد گزارش ارائه می‌کند، لیکن اطلاعات مزبور جهت ارزیابی جریانهای آتی وجه نقد کفایت نمی‌کند. برخی جریانهای وجه نقد ناشی از معاملاتی است که در دوره‌های مالی قبل رخ داده و بعضاً انتظار می‌رود منجر به جریانهای وجه نقد دیگری در یکی از دوره‌های‌آتی گردد. بدین لحاظ برای ارزیابی جریانهای وجه نقد آتی، صورت جریان وجوه نقد معمولاً باید توأم با صورتهای عملکرد مالی و ترازنامه مورد استفاده قرار گیرد. ارزیابی فرصتها و مخاطرات فعالیت تجاری و وظیفه مباشرت مدیریت مستلزم درک ماهیت فعالیت تجاری از جمله نحوه ایجاد و مصرف وجه نقد توسط واحد تجاری است. ترازنامه، صورتهای عملکرد مالی و صورت جریان وجوه نقد تواماً اطلاعاتی را در مورد وضعیت مالی، عملکرد مالی و همچنین نقدینگی، توانایی بازپرداخت بدهیها و انعطاف ‌پذیری مالی فراهم می‌آورند. بدین‌ لحاظ ایجاد ارتباط بین اطلاعات مندرج در صورت جریان وجوه نقد و اطلاعات ارائه شده در صورتهای مالی اساسی دیگر حائز اهمیت است.

هدف این استاندارد اطمینان از بکارگیری معیارهای شناخت و مبانی اندازه‌گیری مناسب در مورد ذخایر، بدهیهای احتمالی و داراییهای احتمالی و نیز افشای اطلاعات کافی در یادداشتهای توضیحی برای درک بهتر ماهیت، زمان‌ بندی و مبلغ آن‌ها توسط استفاده‌ کنندگان صورتهای مالی می‌باشد.

هدف این استاندارد تجویز رویه‌هایی است که واحد تجاری با بکارگیری آن‌ها اطمینان می‌یابد داراییها بیش از مبلغ بازیافتنی منعکس نمی‌شود. یک دارایی، در صورتی کاهش ارزش دارد که مبلغ بازیافتنی ناشی از فروش یا استفاده از دارایی، از مبلغ دفتری آن کمتر باشد. طبق این استاندارد، واحد تجاری باید زیان کاهش ارزش را شناسایی کند. این استاندارد همچنین الزامات برگشت زیان کاهش ارزش و افشا را تعیین می‌کند.

تنظيم :واحد تامين محتوا


دانلود + ادامه مطلب